[ Zaloguj ]
14577


Podsumowanie tegorocznej zbiórki kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych
2021-02-26

W dniu 17.02.2021r. nastapiło uroczyste podsumowanie dwóch konkursów organizowanych w Szkole Podstawowej w Gronowie przy współudziale Wojskowego Koła Łowieckiego nr 235 ,,OSA”.
W konkursie na najładniejszy karmnik dla ptaków wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnego oraz uczniowie klas II,V,VI i VIII.
Podczas uroczystego rozdania nagród Nasze Koło reprezentował Kolega Janusz Bering.
Wiecej informacji na ten temat oraz fotorelacja z tego wydarzenia na stronie szkoły poniżej.
Podsumowanie tegorocznej zbiórki kasztanów i żołędzi dla zwierząt leśnych

Podpisz petycję „Tak! Dla rodziny w łowisku”
2020-09-21

Projekt naszej inicjatywy ustawodawczej pozwalającej naszym dzieciom uczestniczyć w polowaniach w charakterze obserwatora wciąż jest w procesie legislacyjnym. W następnym tygodniu po raz drugi trafi do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, a potem kolejny raz pod obrady Sejmu RP. Pokażmy Parlamentarzystom, że zależy nam na tej ustawie i podpiszmy petycję, jako myśliwi-rodzice:

LINK DO PETYCJI

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/parlamentarzysci_rzeczypospolitej_polskiej_tak_dla_rodziny_w_lowisku/

Polska jest jedynym krajem w Europie, który zabrania dzieciom wychodzenia z rodzicami w łowisko! Trzeba to zmienić! Przywróćmy normalność! Dajmy prawo naszym dzieciom do samodzielnego podejmowania decyzji!

Marsz na azymut 20.02.2019 r.
2020-03-09

20 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronowie wzięli udział w zajęciach terenowych ,,Marsz na azymut”. Dwie grupy uczniów pod opieką nauczycieli udały się w stronę pobliskiego lasu. Pierwsza grupa podążała pod opieką myśliwego selekcjonera Pana Janusza Beringa i Pani Beaty Hajki. Druga szła inną drogą z leśniczym Panem Patrykiem Mietkim i Panią Dorotą Krzyżaniak. Dzieci otrzymały mapy i kompasy. Musiały odnaleźć właściwą drogę do leśniczówki Gronowo. Po drodze rozpoznawały rośliny i tropy zwierząt. Zobaczyły kaplicę rodziny Wolffów. W leśniczówce na uczniów czekało rozpalone ognisko. Były wspólne gry, zabawy i pieczenie kiełbasek. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, pamiątkowe książki, mapy, zeszyty i długopisy. Dziękujemy organizatorom, sponsorom nagród i rodzicom za podwiezienie dzieci do punktu wymarszu. Była to bardzo udana impreza.
Mamy nadzieję, że będzie organizowana cyklicznie.

Konkursy organizowane przez Koło Łowieckie "OSA"
2020-03-09

W dniu 18.12.2019 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych w naszej szkole przy współudziale Wojskowego Koła Łowieckiego ,,OSA” w Toruniu. W konkursie na najładniejszy karmnik dla ptaków wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I,IV,V,VII i VIII. Komisja przyznała nagrody osobom, które wykonały najładniejsze karmniki dla ptaków biorąc pod uwagę rodzaj użytego materiału, konstrukcję, która powinna być funkcjonalna i wygodna w użyciu dla ptaków, oraz daszek, który musi mieć krawędź wychodzącą poza podstawę karmnika. Podstawa karmnika musi być zabezpieczona z każdej strony listwą zapobiegającą wypadaniu karmy.

I miejsce zdobyła Lena Czyżniewska z oddziału przedszkolnego
II miejsce ex aequo Daria Laskowska z klasy VII i Agata Kazaniecka z klasy I
III miejsce ex aequo Amelia Wilczyńska z oddziału przedszkolnego i Monika Ziółkowska z klasy VII.

W konkursie na największą ilość zebranych kasztanów wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I,IV,V,VII i VIII. Łącznie zebrano 658 kg.

Najwięcej kasztanów zebrała Kornelia Różycka z oddział u przedszkolnego – 120 kg
II miejsce zajęła Lena Czyżniewska z oddziału przedszkolnego – 110 kg
III miejsce zajęła Agata Kazaniecka z klasy I – 100 kg.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

Życzenia Świąteczne
2019-12-23

Zarząd Wojskowego Koła Łowieckiego OSA, życzy Koleżance i Kolegom oraz rodzinom spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia wszelkich marzeń i planów w Nowym Roku oraz dalszych sukcesów w kniei.

2017_08_01

Rozstrzygnięcie konkursu "Zbieranie kasztanów i żołędzi jako karmy dla zwierzyny dziko żyjącej" w SP w Gronowie
2017-12-20

W ramach prowadzonej współpracy z dziećmi i młodzieżą szkolną Szkoły Podstawowej w Gronowie w grudniu 2017r. odbyło się podsumowanie organizowanego konkursu pt. "Zbieramy kasztany i żołędzie jako karmę dla zwierzyny dziko żyjącej".
Do konkursu przystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronowie. W sumie zebrano 290 kg kasztanów i żołędzi, które zostały wyłożone w miejsca stałego dokarmiania.
Komisja konkursowa w składzie:

 • Dyrektor Szkoły - Pani Ewa Fijałkowska,
 • Przedstawiciele WKŁ 235 "OSA" - Kolega Piotr Adamski i Kolega Janusz Bering

 • dokonali podsumowania prowadzonego konkursu i przyznania nagród.

  Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:
  I Kategoria - ocena zespołowa.
  I miejsce zdobyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP w Gronowie.

  II Kategoria - udział indywidualny uczniów w zbieraniu kasztanów i żołędzi.
  I miejsce - Błażej Jasiński klasa II - 39,5 kg
  II miejsce - Kamila Kazaniecka klasa V -35,9 kg
  III miejsce - Wiktoria Gilar klasa V - 25,8 kg
  IV miejsce - Piotr Kołtun klasa IV -16,2 kg
  V miejsce - Szymon Kobus klasa V -10,0 kg

  W dniu 20 grudnia 2017 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gronowie wraz z przedstawicielami WKŁ 235 "OSA" Kolegą Piotrem Adamskim i Januszem Beringiem wręczyli symboliczne nagrody. Prowadzona współpraca WKŁ 235 "OSA" ze szkołami oraz organizowane konkursy dla dzieci i młodzieży realizowane są pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.
  Wszystkim dzieciom i uczniom oraz nauczycielom, opiekunom i wychowawcom dziękujemy za udział i wielkie zaangażowanie w konkursie pozyskania tak znaczących ilości karmy dla zwierzyny dziko żyjącej.

  Zdjęcia z rozdania nagród można zobaczyć w tym albumie.

  Życzenia Świąteczne
  2017-12-19

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dla wszystkich myśliwych i sympatyków łowiectwa, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe, aby zbliżające się Święta były pełne ciepła, spokoju i radości a Nowy Rok pełen pomyślności i sukcesów.

  Zarząd Koła

  2017_08_01

  Hubertus 2017 w Brodnicy
  2017-11-06

  3 listopada w kościele Matki Bożej Fatimskiej myśliwi i leśnicy z regionu brodnickiego świętowali dzień patrona - świętego Huberta. Uroczystości z okazji święta patrona myśliwych i leśników- świętego Huberta w Brodnicy zorganizowali: Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu, Porozumienie Kół Łowieckich "Kult św. Huberta", ks. Kapelan Myśliwych i Leśników oraz Nadleśnictwo Brodnica.

  Więcej zdjęc z uroczystości można zobaczyć w tym albumie.


  Ogólnopolski Hubertus 2017 w Rzeszowie
  2017-10-15

  Ogólnopolskie obchody Naszego święta odbyły się w tym roku 15 października na Rzeszowskim Rynku. Uroczystość rozpoczęła msza święta Hubertowska w Ogrodach Bernardyńskich. Po mszy świętej ruszył korowód z Ogrodów Bernardyńskich na Rzeszowski Rynek. Podczas części oficjalnej i artystycznej oprócz uroczystych przemówień można było zobaczyć między innymi ślubowanie nowych myśliwych, pokaz psów myśliwskich w asyście sygnalistów, pokaz wabienia zwierzyny jak i pokaz sokolniczy. Dwa koła łowieckie zostały odznaczone najwyższym łowieckim odznaczeniem – Złomem. Zarząd Okręgowy w Toruniu reprezentowany był przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili koledzy z Naszego Koła: kolega Łowczy Jacek Dąbkowski, kolega Paweł Rzymyszkiewicz oraz kolega Marek Krzeczkowski.
  Więcej zdjęc z uroczystości można zobaczyć w tym albumie.  2017_08_01

  Fotografia z "Marszu na azymut" w biuletynie informacyjnym Gminy Lubicz - "Goniec gminny".
  2017-08-01

  W czerwcowo-lipcowym wydaniu biuletynu informacyjnego Gminy Lubicz "Goniec gminny" pojawiła się informacja o współpracy Szkoły Podstawowej w Gronowie z Wojskowym Kołem Łowieckim OSA w Toruniu.
  Biletyn przywołuje ostatnie zajęcia w terenie "Marsz na azymut" z 31 maja br. przeprowadzone przez kolegę Janusza Beringa, kolegę Piotra Adamskiego oraz kolegę Przemysława Kapel.

  2017_08_01

  [1]234
  Polski Związek Łowiecki
  ZO PZŁ Toruń

  Poradnik Łowiecki


                 
  © BW 2010 - 2024 All Rights Reserved