[ Zaloguj ]
9994


Życzenia Świąteczne
2019-12-23

Zarząd Wojskowego Koła Łowieckiego OSA, życzy Koleżance i Kolegom oraz rodzinom spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia wszelkich marzeń i planów w Nowym Roku oraz dalszych sukcesów w kniei.

2017_08_01

Rozstrzygnięcie konkursu "Zbieranie kasztanów i żołędzi jako karmy dla zwierzyny dziko żyjącej" w SP w Gronowie
2017-12-20

W ramach prowadzonej współpracy z dziećmi i młodzieżą szkolną Szkoły Podstawowej w Gronowie w grudniu 2017r. odbyło się podsumowanie organizowanego konkursu pt. "Zbieramy kasztany i żołędzie jako karmę dla zwierzyny dziko żyjącej".
Do konkursu przystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronowie. W sumie zebrano 290 kg kasztanów i żołędzi, które zostały wyłożone w miejsca stałego dokarmiania.
Komisja konkursowa w składzie:

 • Dyrektor Szkoły - Pani Ewa Fijałkowska,
 • Przedstawiciele WKŁ 235 "OSA" - Kolega Piotr Adamski i Kolega Janusz Bering

 • dokonali podsumowania prowadzonego konkursu i przyznania nagród.

  Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:
  I Kategoria - ocena zespołowa.
  I miejsce zdobyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP w Gronowie.

  II Kategoria - udział indywidualny uczniów w zbieraniu kasztanów i żołędzi.
  I miejsce - Błażej Jasiński klasa II - 39,5 kg
  II miejsce - Kamila Kazaniecka klasa V -35,9 kg
  III miejsce - Wiktoria Gilar klasa V - 25,8 kg
  IV miejsce - Piotr Kołtun klasa IV -16,2 kg
  V miejsce - Szymon Kobus klasa V -10,0 kg

  W dniu 20 grudnia 2017 roku Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gronowie wraz z przedstawicielami WKŁ 235 "OSA" Kolegą Piotrem Adamskim i Januszem Beringiem wręczyli symboliczne nagrody. Prowadzona współpraca WKŁ 235 "OSA" ze szkołami oraz organizowane konkursy dla dzieci i młodzieży realizowane są pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.
  Wszystkim dzieciom i uczniom oraz nauczycielom, opiekunom i wychowawcom dziękujemy za udział i wielkie zaangażowanie w konkursie pozyskania tak znaczących ilości karmy dla zwierzyny dziko żyjącej.

  Zdjęcia z rozdania nagród można zobaczyć w tym albumie.

  Życzenia Świąteczne
  2017-12-19

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dla wszystkich myśliwych i sympatyków łowiectwa, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe, aby zbliżające się Święta były pełne ciepła, spokoju i radości a Nowy Rok pełen pomyślności i sukcesów.

  Zarząd Koła

  2017_08_01

  Hubertus 2017 w Brodnicy
  2017-11-06

  3 listopada w kościele Matki Bożej Fatimskiej myśliwi i leśnicy z regionu brodnickiego świętowali dzień patrona - świętego Huberta. Uroczystości z okazji święta patrona myśliwych i leśników- świętego Huberta w Brodnicy zorganizowali: Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu, Porozumienie Kół Łowieckich "Kult św. Huberta", ks. Kapelan Myśliwych i Leśników oraz Nadleśnictwo Brodnica.

  Więcej zdjęc z uroczystości można zobaczyć w tym albumie.


  Ogólnopolski Hubertus 2017 w Rzeszowie
  2017-10-15

  Ogólnopolskie obchody Naszego święta odbyły się w tym roku 15 października na Rzeszowskim Rynku. Uroczystość rozpoczęła msza święta Hubertowska w Ogrodach Bernardyńskich. Po mszy świętej ruszył korowód z Ogrodów Bernardyńskich na Rzeszowski Rynek. Podczas części oficjalnej i artystycznej oprócz uroczystych przemówień można było zobaczyć między innymi ślubowanie nowych myśliwych, pokaz psów myśliwskich w asyście sygnalistów, pokaz wabienia zwierzyny jak i pokaz sokolniczy. Dwa koła łowieckie zostały odznaczone najwyższym łowieckim odznaczeniem – Złomem. Zarząd Okręgowy w Toruniu reprezentowany był przez poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili koledzy z Naszego Koła: kolega Łowczy Jacek Dąbkowski, kolega Paweł Rzymyszkiewicz oraz kolega Marek Krzeczkowski.
  Więcej zdjęc z uroczystości można zobaczyć w tym albumie.  2017_08_01

  Fotografia z "Marszu na azymut" w biuletynie informacyjnym Gminy Lubicz - "Goniec gminny".
  2017-08-01

  W czerwcowo-lipcowym wydaniu biuletynu informacyjnego Gminy Lubicz "Goniec gminny" pojawiła się informacja o współpracy Szkoły Podstawowej w Gronowie z Wojskowym Kołem Łowieckim OSA w Toruniu.
  Biletyn przywołuje ostatnie zajęcia w terenie "Marsz na azymut" z 31 maja br. przeprowadzone przez kolegę Janusza Beringa, kolegę Piotra Adamskiego oraz kolegę Przemysława Kapel.

  2017_08_01

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Gronowie.
  2017-06-24

  W dniu 24 czerwca 2017 roku miało miejsce zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Gronowie.
  Podziękowania i dyplomy „Przyjaciela Szkoły” za współpracę i działania na rzecz szkoły otrzymali kolega Janusz Bering i kolega Piotr Adamski.
  Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć w tym albumie.

  Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod nazwą "Ciekawostki lasu Gronowo"
  2017-06-07

  W dniu 7 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Gronowie rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pod nazwą "Ciekawostki lasu Gronowo" w ramach współpracy WKŁ 235 "OSA" z młodzieżą szkolną regionu toruńskiego i brodnickiego "MYŚLIW IDZIECIOM - DZIECI ZWIERZĘTOM, WSPÓLNIE OŻYWIAMY LASY I POLA POPRZEZ ODBUDOWĘ POPULACJI ZWIERZYNY DROBNEJ".
  Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor SP Gronowo - Pani Ewa Fijałkowska, nuczyciel - Pani Beata Hajka, Leśniczy - kol. Lucjan Opalinski, kol. Janusz Bering i kol. Piotr Adamski (WKŁ "OSA") w tajnym głosowaniu wyłoniła zwycięzców spośród uczniów klas II-VI prezentujacych swoje prace.
  Oceniono 19 prac fotograficznych zaprezentowanych przez 11 uczniów. Wyłoniono zwycięzców konkursu:
  I miejsce zajęła praca Tomasza Budzyńskiego z klasy II,
  II miejsce praca Martyny Szydłowskiej z klasy V,
  III miejsce praca Julii Łużny z klasy IV.
  Ponadto Komisja wyróżniła 2 prace uczniów:
  Maksymiliana Brzustowskiego z klasy III i Jędrzeja Budzyńskiego z klasy V.
  Wszystkie zdjęcia konkursowe można obejrzeć w tym albumie.

  MYŚLIWI DZIECIOM-DZIECI ZWIERZĘTOM - Marsz na azymut.
  2017-05-31

  W dniu 31 maja 2017 roku zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem przedsięwzięć w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Gronowie pod hasłem „Myśliwi dzieciom – dzieci zwierzętom” zorganizowany został marsz na azymut z udziałem uczniów, nauczycieli szkoły (Panie Teresa Curyło, Beata Hajka, Oliwia Nowakowska) i przedstawicieli WKŁ 235 OSA w Toruniu (Janusz Bering, Przemysław Kapel, Piotr Adamski). Marsz przeprowadzono w dwóch grupach i trasach w lesie Gronowo. W trakcie marszu uczniowie zapoznali się w praktyce z obsługą kompasu i pracą na mapie, a także z fauną i florą występującą w terenie. Po marszu z wielką pomocą kol. Leśniczego Lucjana Opalińskiego i obecności Dyrektor SP w Gronowie – Pani Ewy Fijałkowskiej zorganizowane zostało na terenie leśniczówki Gronowo okolicznościowe ognisko z pieczonymi kiełbaskami połączone z pasowaniem uczniów na „TRAPERA-AZYMUTKA”. Każde z dzieci otrzymało okolicznościowe upominki sponsorowane przez firmę MARGO sp. Z o. o. z Torunia reprezentowaną przez kol. Cezarego Zielińskiego. Więcej zdjęć można zobaczyć w tym albumie.

  Podziękowanie dla Koła Łowieckiego "OSA" Toruń za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji X edycji Powiatowego konkursu wiedzy o leśnictwie i łowiectwie "Las bez tajemnic"
  2017-05-09

  Wojskowe Koło Łowieckie "OSA" otrzymało podziękowanie za pomoc i wsparcie przy organizacji X edycji Powiatowego konkursu wiedzy o leśnictwie i łowiectwie "Las bez tajemnic", który po raz dziesiąty odbył się w Leśnictwie Grabiny.
  Na konkurs przybyły dwuosobowe reprezentacje z 22 szkół powiatów nowomiejskiego i brodnickiego.
  Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach, Nadleśnictwa Brodnica, Iława i Jamy oraz Porozumienie Kół Łowieckich „Kult św. Huberta” w Brodnicy.
  W ostatecznym podsumowaniu wyłoniono następujących zwycięzców:
  I miejsce Szkoła Podstawowa w Nieżywięciu
  II miejsce Szkoła Podstawowa w Lipinkach
  III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brodnicy
  Więcej zdjęć w tym albumie.

  [1]234
  Polski Związek Łowiecki
  ZO PZŁ Toruń

  Poradnik Łowiecki


                 
  © BW 2010 - 2020 All Rights Reserved