20 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronowie wzięli udział w zajęciach terenowych ,,Marsz na azymut”. Dwie grupy uczniów pod opieką nauczycieli udały się w stronę pobliskiego lasu. Pierwsza grupa podążała pod opieką myśliwego selekcjonera Pana Janusza Beringa i Pani Beaty Hajki. Druga szła inną drogą z leśniczym Panem Patrykiem Mietkim i Panią Dorotą Krzyżaniak. Dzieci otrzymały mapy i kompasy. Musiały odnaleźć właściwą drogę do leśniczówki Gronowo. Po drodze rozpoznawały rośliny i tropy zwierząt. Zobaczyły kaplicę rodziny Wolffów. W leśniczówce na uczniów czekało rozpalone ognisko. Były wspólne gry, zabawy i pieczenie kiełbasek. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, pamiątkowe książki, mapy, zeszyty i długopisy. Dziękujemy organizatorom, sponsorom nagród i rodzicom za podwiezienie dzieci do punktu wymarszu. Była to bardzo udana impreza.
Mamy nadzieję, że będzie organizowana cyklicznie.