Drodzy Myśliwi, Leśnicy i Sympatycy Łowiectwa!
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu ma zaszczyt złożyć Wam najszczersze życzenia z okazji dzisiejszego, uroczystego Dnia Świętego Huberta. To nie tylko wspomnienie patrona, ale przede wszystkim moment, w którym uświadamiamy sobie głęboki sens naszej misji.
Postać Świętego Huberta przypomina nam, że prawdziwe łowiectwo to coś więcej niż pasja – to powołanie do odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę i jej zrównoważone zarządzanie. To kultywowanie etyki, która nakazuje szacunek do zwierzęcia i pokorę wobec darów natury.
W tym szczególnym dniu dziękujemy Wam za codzienny trud, za dbałość o stan polskiej fauny i flory, za pielęgnowanie pięknych, wielowiekowych tradycji łowieckich. Niech sygnały myśliwskie i tradycyjne uroczystości Hubertowskie będą świadectwem naszej tożsamości i zaangażowania.
Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Niech każdy powrót z łowów odbywa się bezpiecznie, a każdy dzień służby dla przyrody przynosi poczucie spełnienia.
Darz Bór!
Polski Związek Łowiecki
Naczelna Rada Łowiecka